Selected candidates for the academic year 2018-’19 from Siblings Category for KG 2

Sl.No. Reg.No. Name Parent
1 01490/TP VEDHA SUBIN EDAMANA SUBIN SUBRAHMANIAN
2 01379/TP MUHAMMAD RIHAN KALAPPADAN SUDHEER Sudheer kalappadan moitheenkutty
3 01504/TP ZAN AL ABIDEEN THEAPARAMBIL THAJUDHEEN THAJUDHEEN
4 01441/TP SWAPNA AYYAPPAN MATHU Mathu
5 01408/TP SHAZIL SHERIF ABDULLA SHERIF HAMZA
6 01889/TP AFIA IQBAL IQBAL zafer iqbal
7 01526/TP SUHANA TAJ Nayeemuddin Mohammed
8 01628/TP MAHFUZ MUJEEBURAHMAN VAYYATTUKAVIL MUJEEBURAHMAN
9 01768/TP HAYA FATHIMA P.M.sudheer hussain
10 01460/TP AYSHA FILZA AREEF ALUPARAMBIL AREEF HAMZA
11 01380/TP MOHAMED NIDAL FAHIM KAVUMPURATH Mohamed Niyas
12 01780/TP AYAAN DAWOOD HUSSAIN DAWOOD HUSSAIN
13 01640/TP AHMED mohammad tariq
14 01620/TP KHADEEJA HAMNA RASAK THUVVAKKOTE RASAK THUVVAKKOTE
15 01411/TP PRATUL PRAKASAN GOPINADHAN PILLAI PRAKASAN
16 01630/TP FAHEEM OP Muhammad Abdul Jabbar
17 01648/TP ZUNAIRA TAZMEEN Nasratullah Mohammed
18 01373/TP MUHAMED SHAYAN KODAKKADAN SHANAVAS KODAKKADAN
19 01647/TP HAMZAH SHANAVASKHAN SHANAVASKHAN
20 01398/TP SAYED HAMDAN HARIS Haris kadiyantavida
21 01570/TP AHNAF ASHRAF ABDULLA ASHRAF K KANDY
22 01794/TP AYESHA SHAFEEQ UR RAKHMAN SHAFEEQ UR RAKHMAN
23 01519/TP SHAMMAH MULLAN siyaurehman
24 01523/TP DEVAJITH SARAVANAN Saravanan Sundaramahalingam
25 01374/TP MUHAMMED FARHAN MUHAMAD BASHEER .K
26 01829/TP AMINA JANNATH KALLAYIL MUHAMMED RINISH MUHAMMED RINISH
27 01743/TP FATIMA NAJEEHA ABOOBACKER ABOOBACKER
28 01759/TP ZENHAN SAJID SAJID KOVVAL
29 01511/TP FATHIMA ZAHRA SHANAVAS SHANAVAS
30 01853/TP NAEEMA PARAPPURATH Ibrahim Parappurath

Waiting List candidates for the academic year 2018-’19 from Siblings Category for KG 2

Sl.No. Reg.No. Name Parent
1 01426/TP MUHAMMED THEKKATHPARAMBIL JAMAL T A Jamal
2 01715/TP ALISHBA MARIYAM PAZHAYAMPALLIL RIAS RIAS PAZHAYAMPALLIL PAREETHU
3 01413/TP SALWA ABDUL KABEER ERATTAPULAN ABDUL KABEER
4 01825/TP MUHAMMED REHAN HARIS Haris Kadangode
5 01371/TP AYMAN BIN AYUB Mohammad Ayub
6 01427/TP MISHAL AHMED VAZEER MOHAMED VAZEER MOHAMED AHAMED
7 01385/TP MUHAMMAD SHABAS CHERIYAKALLIYAPURATH MUHAMMAD SHABAS SHABAS ashraf
8 01412/TP DONA MARIYA SANISH SANISH GEORGE
9 01561/TP MOHAMMED ZAMAN RAFI Mohammed rafi
10 01610/TP AADILA NISREEN NIZAM NIZAMUDEEN K.M
11 01559/TP MARYAM MOHAMED ARIF
12 01377/TP ADEEBA ABDU RAZAKH Abdu Razakh Mannengal Kannamthodi
13 01678/TP RIFAN NASIF NASIF MUCHIRIKODAN Nasif
14 01616/TP ANSON MARTIN DAVIS Martin
15 01673/TP FATIMA Haris
16 01390/TP FATHIMA SUHALE syed mohidina suhale
17 01781/TP TALAL AHMED NAZAR KANKUNNATH NAZAR KANKUNNATH
18 01732/TP NAZNEEN KADAMPALLI Mushthaq Ali

Selected candidates for the academic year 2018-’19 from General Category for KG 2 draw conducted on 17 December 2017

Sl.No. Reg.No. Name Parent
1 01547/TP AMEYA R NAIR Hareesh Kumar
2 01671/TP VAISHNAV KUTTAMON KUTTAMPARAMBATH kuttamon
3 01660/TP MUHAMMAD BIN SAMER Samer Ahamed
4 01645/TP MUHAMMED AYAAZ THAYANCHERI Kunhippa Thayancheri
5 01705/TP EVA MARIA JOHN JOBY JOHN
6 01723/TP AADHISHREE SIBIN Sibin Sudhakaran
7 01756/TP IFFAT TALHA MOHAMMAD TALHA
8 01745/TP GAUTHAM KRISHNA ANEESH KUMAR Aneesh Kumar.G
9 01800/TP ZILYA FATHIMA KALATHIL Shabeer Khan
10 01791/TP AYSHA MEHWISH Muad Ahamed Madathil
11 01835/TP FAIZA NOOR Daud khan
12 01828/TP ZEHRA AHMED KOLANGARKATH Ahammed Kabeer Kolangarkath
13 01888/TP SAAD BIN SAYEED Sayeed Bin Salam
14 01876/TP AAYUSH JAYESH UPPAMOOCHIKKAL JAYESH ramakrishnan uppamoochikkal
15 02224/TP AYISHA RIDA ANCHUKANDAN ABDUL RAUF ANCHU KANDAN
16 01892/TP SHANUM NAEMA SHOWKATHALI Showkathali kadharbasha
17 01806/TP MUHAMMED RIYAN Samsudheen PV
18 01848/TP REHMATULLAH SHAIK Raheem Shaik
19 01766/TP ZAYED ZUHAYR Seyed Ralin
20 01841/TP MUHAMMED RABEEH NUHMAN MUKKOOT RASHEED MUKKOOT
21 01777/TP ANJALI BABU Babukuttan Rajan
22 01603/TP PAUL JONATHAN sudhakar jebaraj
23 01578/TP FIDHA FTHIMA Faisal
24 01489/TP MIRZA MIRASH mirashabdulrahiman
25 01520/TP MUHAMMED SAMEER NAZEER Sameer nazeer
26 01450/TP SAANVI REDDY GADEPALLY Saayareddy Gadepally
27 01388/TP AYRA RASIYA KUNHI MOHAMMAD SHAREEF
28 01403/TP SHARON SEBASTIAN SHIJI SHIJI KURIAKOSE
29 01369/TP AYSHA ABDUL WADOOD RUKNUDDIN ABDUL WADOOD RUKNUDDIN
30 01402/TP DEV ADARSH PADMANABHAN ADARSH

Waiting List candidates for the academic year 2018-’19 from General Category for KG 2 draw conducted on 17 December 2017

Sl.No. Reg.No. Name Parent
1 01375/TP LAYANA SHAKIR HASSAN SHAKIR HASSAN
2 01396/TP ALEEZA SHARJIL Sharjil khan
3 01513/TP MUHAMMAD SHARIQ Mohammed Aasif
4 01496/TP MOHAMMED FAHAD SHARAFUDHEEN
5 01572/TP FATHIMATH ASHURA BADARULMUNEER
6 01551/TP APTIN APTIN ANDISSERI APTIN Akhilesh
7 01665/TP ESHAN AHMED ERTHAL JAISAL ERTHAL
8 01685/TP SAYYID MOHMMED MUFLIH SHIHABUDHEEN THANGAL
9 01740/TP MUHAMMED ASHFAQ MUHAMMED SHAFEEQUE
10 01773/TP CIA ANN RENOY RENOY MENACHERRY ESTHAPPAN
11 01764/TP ETHAN EMMANUEL RONUS RONUS J ALAPPAT
12 01793/TP FATIMA MAHAMAD SALMAN PIRZADA MAHAMAD SALMAN
13 01834/TP ANN MARIA SIJI SIJI THOMAS
14 01866/TP MUHAMMED MARWAN VAYALPURAYIL RAHYEES VAYALPURAYIL
15 01897/TP DYUTHI MITHUN Mithun p g
16 01882/TP BLESSY KONDA Raveendra
17 01847/TP ZEENATH YUSAIRAH Asif Iqbal
18 01819/TP SALWA SHARAFUDDEEN PADINHARE KAVILE VALAPPIL SHARAFUDDEEN P.K.V
19 01754/TP ANEETA ABRAHAM THOMAS ABRAHAM P.T
20 01803/TP ADITI ANANT GHURE Anant Narayan Ghure
21 01721/TP SARISHA SANTOSH KUTTY Santosh Kutty
22 01658/TP JEROM JAISON Jaison Mathew
23 01699/TP JAY SINGH KUSHWAHA kamlesh kumar
24 01759/TP ZENHAN SAJID SAJID KOVVAL
25 01783/TP DILBAR DILSHAD DILSHAD
26 01822/TP MARIA KASHAN ASGHAR Kashan Asghar
27 01449/TP AMROZIA ADIL VATTATH PARAMBU AMROZIA ADIL
28 01425/TP AIN INAAYA KARIADATH yasar
29 01463/TP SUHAAB HASSAN BASHA RAJA MUBASHIR HASSAN BASHA
30 01387/TP ANGELA DIXON DIXON P G